Základní škola Čestmíra Císaře

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy Čestmíra Císaře, příspěvková organizace v Hostomicích

Rotační výuka žáků 1.stupně

Výuka žáků od 12.4.2021

Vážení zákonní zástupci,

konečně se nám splnilo přání (myslím si, že jste stejného názoru) a žáci 1. stupně mohou docházet na výuku do školy, i když je to s přísnými pravidly. Doufám, že bude v nejbližší krátké době umožněno docházet do školy i žákům 2. stupně. Věřím, že to společně všichni zvládneme.

V úterý 6.4.2021 vláda rozhodla o osobní přítomnosti žáků na vzdělávání ve formě týdenní rotace tříd. V naší škole bude tato rotace probíhat následujícím způsobem:

a/ v týdnu 12.-16.4.2021 (15.týden): prezenční výuka pro žáky tříd 1., 2., 4.A, 5.A

                                                           distanční (online) výuka pro žáky tříd 3., 4.B, 5.B

b/ v týdnu 19.-23.4.2021 (16.týden): prezenční výuka pro žáky tříd 3., 4.B, 5.B

                                                           distanční (online) výuka pro žáky tříd 1., 2., 4.A, 5.A

Tato týdenní rotační výuka se bude stále střídat a bude probíhat do odvolání.

Prezenční výuka bude probíhat podle rozvrhu hodin platného od 1.9.2020 (rozvrh hodin od začátku školního roku). Distanční (online) výuka bude probíhat v aplikaci Teams, jejíž prostředí je pro žáky již známé, a podle rozvrhu pro online výuku (rozvrh hodin jako v měsíci březnu a naleznete ho na webových stránkách školy, sekci škola-informace pro rodiče našich žáků-distanční výuka).

Testování žáků

Osobní přítomnost žáků na prezenční výuce však bude podmíněna účastí na testování, které musí být prováděno ve škole. Žákům, kteří mají pozitivní výsledek testování nebo se testování neúčastní, je nadále zakázána osobní přítomnost na vzdělávání ve škole.

Žák nebude nucen k účasti na testování.

Pokud se žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, bude si 2x týdně (úterý, čtvrtek) vyzvedávat v kanceláři ekonomky školy pracovní listy (vždy nové obdrží výměnou za vypracované).

Testování bude probíhat tzv. samoodběrem, u kterého není nutná asistence zdravotnického personálu.

Testovací sady budou distribuovány do škol podle počtu dětí, žáků a studentů a dalších osob s povinností testování.

 • Testování se nebude provádět u žáků, kteří doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud nemají příznaky onemocnění COVID-19.
 • Testování se neprovádí u žáků, kteří absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci 14ti dnů a zároveň neuplynulo více než 90 dnů 7od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit (potvrzením lékaře pro děti a dorost). Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.
 • Testování se neprovádí u žáků, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen ,,SPC“) uplynulo nejméně 14 dnů.

 

Příklad: Žák byl 20. ledna pozitivně testován na COVID_19 RT-PCR testem a následně mu byla nařízena izolace. Ochranná lhůta 90 dnů vyprší 20. dubna. V den nástupu do školy žák předloží potvrzení s datem testu škole. Povinnost testování se na něj nevztahuje až do úterý 20. dubna. V následujícím termínu ve středu 21. nebo ve čtvrtek 22. dubna má žák povinnost se testování účastnit.

 • Testování bude probíhat 2x týdně (pondělí, čtvrtek) vždy po příchodu do školy          (v úvodu první hodiny) a může se k němu dostavit žák pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění (zvýšená tělesná teplota, suchý kašel, dušnost, ztráta čichu a chuti, bolest v krku, svalů a krku, rýma, bolest hlavy).
 • Pokud se některý žák, student nebo zaměstnanec nebude moci zúčastnit testování v určený den, je nutné jej otestovat v první den jeho přítomnosti. Dále pokračuje dle rozvrhu testování s ostatními.

Příklad: Testovacími dny ve škole jsou pondělí a čtvrtek. Žák chyběl v pondělí a úterý. Ve středu bezprostředně po příchodu do školy si pod dohledem určené osoby provede test a výsledek je zaevidován. Ve čtvrtek se účastní testování společně s ostatními dle harmonogramu.

 • Pokud žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později, provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.

 

Pozitivní výsledek testu

 • V případě pozitivního výsledku testu je pozitivně testovaný žák izolovaný od ostatních osob v izolační místnosti a škola kontaktuje zákonného zástupce.
 • Škola vydá zákonnému zástupci pozitivně testovaného žáka potvrzení o pozitivitě testu.

Zákonný zástupce je povinen kontaktovat o pozitivním testu lékaře pro děti a dorost, který rozhodne o vyšetření prostřednictvím RT-PCR testu a vyplní elektronickou žádanku k tomuto testu.

 • Jestliže bude výsledek RT-PCR testu negativní, tuto skutečnost doloží neprodleně potvrzení a může se nadále účastnit prezenční výuky.
 • V případě, kdy konfirmační test RT-PCR potvrdí infekci u pozitivně testovaného AG testem, zákonný zástupce žáka je povinen okamžitě informovat školu o tomto pozitivním výsledku konfirmačního RT-PCR testu. Škola následně bezodkladně zašle příslušné krajské hygienické stanici seznam dětí, žáků nebo studentů, kteří byli ve škole v kontaktu ve stanovených dnech s jiným dítětem, žákem, studentem nebo pedagogickým pracovníkem, který měl pozitivní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2. Krajská hygienická stanice nařídí dětem, žákům a studentům ze seznamu podle věty první karanténu a dále postupuje podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o nařizování izolace a karantény.
 • Pokud je v důsledku krizových nebo mimořádných opatření (například mimořádným opatřením KHS) nebo z důvodu nařízení karantény znemožněna osobní přítomnost ve škole více než poloviny žáků alespoň jedné třídy, přechází nepřítomní žáci na distanční výuku po dobu trvání tohoto stavu.
 • V ostatních případech škola nemá povinnost poskytovat nepřítomným žákům distančním způsobem. Škola postupuje obdobně jako při běžné absenci a poskytuje nepřítomným žákům studijní podporu ve formě pracovních listů.

 

Školní družina, školní jídelna

Školní družina i školní jídelna bude fungovat v běžném provozu pro žáky v prezenční výuce. Žáci jsou na online výuce si mohou v určeném čase 12:00 – 12:15 obědy vyzvedávat do jídlonosičů.

Školní družina bude zpoplatněna 25,- Kč za týden, v kterém žáci využijí tuto školskou službu.

 

            Vím, že rotační výuka je pro vás zákonné zástupce stejně náročná jako distanční (online) výuka, ale věřím, že toto náročné období společně překonáme. Děkujeme za vaši spolupráci, víme, že zvládat zaměstnání a dohlížet na své děti je těžké.

           Náročné období je i pro pedagogy, kteří se musí řídit rozhodnutím nadřízených orgánů, a tak k nim buďte, prosím shovívaví. Testování žáků není specifikum pouze v naší škole, ale je povinné ve všech základních školách v České republice.

         Mějte, prosím, trpělivost a situace se jistě zlepší.

 

 

                                                                                              Vedení školy

Přílohy

Obědy ve školní jídelně

Obědy-1.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 203,64 kB
Datum vložení: 8. 4. 2021 9:54
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2021 10:45
Autor: Mgr Eva Myslíková

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Počasí

dnes, středa 21. 4. 2021
jasno 17 °C 6 °C
čtvrtek 22. 4. zataženo 10/2 °C
pátek 23. 4. slabý déšť 9/2 °C
sobota 24. 4. polojasno 9/1 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek

Svátek má Alexandra

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.

mapa