Svátek má Benedikt

Naše škola

Základní škola Čestmíra Císaře, příspěvková organizace, je škola plně organizovaná, poskytuje vzdělání od 1. do 9. ročníku. Svým počtem žáků se řadí mezi středně velké školy. Budovy a prostory školy jsou stavěny pro 350 žáků. Škola je spádovou školou pro okolní obce Světec, Ohníč a Ledvice. 60 % žáků dojíždí z těchto obcí. Areál školy je možno rozdělit na 4 části - hlavní budova, stará budova, tělocvična a hřiště.

Nová budova školyHlavní budova slouží celému druhému stupni a vyšším třídám prvního stupně. V této budově sídlí vedení školy, jsou tu všechny odborné učebny a kabinety se sbírkami (fyzika, chemie, přírodopis, zeměpis, hudební výchova, výtvarná výchova, cizí jazyky, dějepis, český jazyk a školní knihovna). Je tu počítačová učebna a dvě multimediální učebny. V suterénu této budovy je keramická dílna.Stará budova školy

Ve staré budově jsou umístěny nižší třídy prvního stupně, školní družina (1 oddělení), školní kuchyně a jídelna. Je zde i učebna pracovních činností a školní cvičná kuchyně. Sídlí zde hospodářka školy.

S hlavní budovou je chodbou propojena tělocvična, která slouží potřebám školy i veřejnosti. V areálu školy je vybudováno hřiště s umělou trávou. Je na něm nalajnované hřiště na košíkovou, házenou, volejbal a tenis.

Škola není bezbariérová.

Pro odpočinek je k dispozici školní družina. Samozřejmostí je kvalitní sociální zázemí.

Pedagogický sbor tvoří ředitel, zástupce ředitele, přibližně 15 učitelů.